СРАМЕН ПОРАЗ ЗА ВАРДАР: СИЛЕКС МУ ДАДЕ „ШЕСТКА“ ВО КРАТОВО! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Вардар доживеаја нов срамен пораз во Првата македонска фудбалска лига, откако загубија на гостувањето во Кратово со 6-0 од Силекс. Головите на натпреварот

ВАРДАР ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВУВА МАКЕДОНИЈА ВО РЕГИОНАЛНАТА ЛИГА ВО БОКС

Денес во Сараево беше официјализирана Регионалната лига во бокс во која удари ќе разменат осум клубови од екс-ју просторите. Боксерите од Србија, Хрватска, БиХ, Црна

МАНЕВСКИ ДАДЕ ДВА ГОЛА, ПЕЛИСТЕР ГО ТУРНА ВАРДАР КОН ВТОРАТА ЛИГА!

Фудбалерите на Пелистер го добија вечното дерби против Вардар со 2-0, во рамките на 25. коло од Првата македонска фудбалска лига. „Зелено-белите“ со двата погодоци

ВАРДАР ПОБЕДНИК ВО ДЕРБИТО ПРОТИВ ЕУРОФАРМ ВО „ЈАНЕ САНДАНСКИ“

Ракометарите на двократниот европски шампион Вардар, на домашен паркет, во СЦ „Јане Сандански“ убедливо го совладаа својот најголем ривал и главен конкурент за титулата во домашната Суперлига, Еурофарм Пелистер, со резултат 35-27.

ПМФЛ: ШКЕНДИЈА СО ШЕСТ ГОЛОВИ ГО ПРЕГАЗИ ВАРДАР ЗА КЛУПСКИ РЕКОРД!

Фудбалерите на Шкендија го добија дербито на 24. коло, откако со огромни 1-6 победија на националната арена „Тодор Проески“ против Вардар. Иако „црвено-црните“ поведоа, лидерот

„КОМИТИТЕ“ СОБРАА 50.000 ЕВРА ЗА СПАС НА ВАРДАР!

Најверната вардарова навивачка група „Комити“ денес одржа прес-конференција со отчет за акцијата „Купи билет за спас на Вардар“, благодарение на која се докажа големината на

Вардар преголем залак за подмладениот Еурофарм (ВИДЕО)

Ракометарите на Вардар ги запишаа првите бодови во плеј-оф фазата на Суперлигата, откако на домашен терен го победија младиот Еурофарм Пелистер 2 со 34-30 (17-14). Момците на