Бил и Вестбрук со шест поени за четири секунди „украдоа“ победа од Бруклин

Вашингтон Визардс на публиката ѝ приредија едни од највозбудливите последни секунди во историјата на НБА. Бруклин на само осум секунди пред крајот имаа пет поена