Филипче: Нема потреба од полициски час и карантин

Нема потреба од дополнителни рестрикции, како полициски час или карантин, на цела територија или во одредени региони, повтори денеска министерот за здравство Венко Филипче. Смета

Филипче: Сега ни е потребна поддршка повеќе од било кога во изминатите осум месеци

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче истакна дека состојбата со Ковид-19 е критична, а болнииците веќе ги полнат сите капацитети. „Пред нас е веројатно

Филипче: Од утре дополнителни 150 болнички капацитети на Интерните клиники, 500 дополнителни термини за тестирање во денот

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на денешната прес-конференција информираше за моменталната епидемиолошка ситуација во земјава, болничките капацитети, организацијата и реогранизацијата на работата во

Филипче: Интерната клиника ќе биде наменета за Ковид-19 пациенти

На денешната прес-конференција Филипче изјави дека е свесен за состојбата со вирусот во нашата земја, меѓутоа појасни дека е таков случајот во цела Европа. Најважната

Филипче: Ниту еден пациент не e препратен од јавна во приватна установа за ковид тест

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, во вечерашното гостување во емисијата „Само Вистина“ на Канал 5 телевизија потенцираше дека од почетокот до денес, надграден

Филипче: Болниците се во фаза на мобилизација, ниту еден пациент не бил и нема да биде вратен

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче во вчерашното гостување во вестите на телевизија Сител потенцираше дека ако евентуално мерките не даваат резултати се размислува

1 8 9 10