НЕМА НОВИ РЕСТРИКЦИИ, ГРАЃАНИТЕ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ПОСТОЕЧКИТЕ МЕРКИ

На вчерашната координација на министерот за здравство, Венко Филипче и директорите на ковид-центрите заедно со претседателот на Комисијата за заразни болести, била донесена одлука дека

ФИЛИПЧЕ: ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРАМ СО АСТРА-ЗЕНЕКА ЗА ДА ДОКАЖАМ ДЕКА Е БЕЗБЕДНА

Во пресрет на почетокот на вакцинацијата, Венко Филипче најави дека нема да се вакцинира, се додека не се вакцинираат повозрасните лица. Тој вели дека Астра

ФИЛИПЧЕ: ВО АПРИЛ ОЧЕКУВАМЕ НОВИ 76.000 ДОЗИ ОД АСТРА-ЗЕНЕКА

Министерот за здравство Венко Филипче, за време на примањето на пратката со вакцини од Астра-Зенека, утрово на скопскиот аеродром, рече дека се очекуваат дополнителни дози

ФИЛИПЧЕ: МОЖНО Е ДА ВОВЕДЕМЕ ДОПОЛНИТЕЛНИ МЕРКИ

Утре изутрина во 05 часот престанува да важи одлуката на Владата за воведување полициски час од 22 часот вечерта до 05 часот наутро, а министерот за здравство Венко Филипче на ја исклучува можноста за воведување дополнителни рестриктивни мерки.

ФИЛИПЧЕ: КРАТЕЊЕ НА РАБОТАТА НА УГОСТИТЕЛИТЕ И ПРОДОЛЖЕН ПОЛИЦИСКИ ЧАС

Министерот за здравство, Венко Филипче, изјави дека КЗБ размислува да предложи и дополнителни рестриктивни мерки против ширењето на болеста, како што е кратење на работното

АСАНИ: ИМАМ МИРНА СОВЕСТ, НЕ НАПРАВИВ ГРЕШКА ВО СЛУЧАЈОТ СО РОДИЛКАТА

Од вчера сменетиот директор на општата болница Струга, гинекологот Мухамед Асани, синоќа на својот Фејсбук профил конечно проговори за случајот со медицинската сестра од Дебар,