ВЕСПРЕМ ПОКАЖА СИЛА, ВАРДАР Е ПРЕД ЕЛИМИНАЦИЈА ВО ЛШ!

Ракометарите на Вардар доживеаја тежок пораз, од Веспрем со 27-41 во рамките на осминафиналето во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ немаа сили да се надигруваат против

Дејан Манасков руши рекорди- 16 гола на еден меч за Веспрем

Крилото на македонската ракометна репрезенција кој не го одигра последниот натпревар во Швајцарија, Дејан Манасков, очигледно одморен, блесна на натпреварот на неговиот тим Веспрем против