ЕВЕ ЗОШТО ТРЕБА ДА ПИЕТЕ БАРЕМ ДВА ЛИТРИ ВОДА ДНЕВНО

Дехидрираноста е еден од наједноставните, најзанемарливите, но истовремено, најголемите проблеми со кои може да се соочи нашиот организам. Она на што сите здравствени експерти сугерираат

ЈАПОНИЈА ВОДАТА ОД ФУКУШИМА ЌЕ ЈА ИСПУШТА НА ЕДЕН КИЛОМЕТАР ОД БРЕГОТ

„Токио електрик пауер“, сопственик на оштетената нуклеарна централа Фукушима-1, развива план за расфрлање на насобраната вода (прочистена од повеќето радиоактивни материи) преку цевки што минуваат

БЕЗ ВОДА КОРИСНИЦИТЕ ОД УЛИЦИТЕ „ПАНЧЕ ПЕШЕВ“ И „АЦО КАРАМАНОВ“

Од јавното претпријатие „Водовод и канализација“ известуваат дека поради реконструкција на водоводна мрежа на улица „Панче Пешев“, број 7б во Тафталиџе, прекинато водоснабдување од 10:00 часот ќе имаат корисниците на наведената улица до завршување на дефектот.

Човек во Франција починал откако испил премногу вода

Во Франција кај човек настанала невообичаена смрт, поради состојба наречена потоманија. Докторите се сомневаат дека причината за неговата смрт е премногу испиена вода. Имено, истрагата

ЈП „Водовод и канализација“: Корисници во Општина Карпош утре од 9 часот без вода

Прекин во водоснабдувањето за утре е најавено за корисниците од булеварот „Митрополит Теодосиј Гологанов” бр. 74, Пожарната и дел од улица „Њуделхиска“ во Општина Карпош.