ДЕНЕС ТОПЛО СО ТЕМПЕРАТУРА ДО 36 СТЕПЕНИ, ПОПЛАДНЕ НЕСТАБИЛНО СО ДОЖД И ГРМЕЖИ

Времето денес ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот

ПРЕТПЛАДНЕ ВРНЕЖЛИВО, ПОПЛАДНЕ СОНЧЕВО СО ВИСОКИ ТЕМПЕРАТУРИ

Наутро во Македонија ќе има услови за локален дожд и зголемена облачност претежно во северните делови. Попладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе

1 2 3 9