ДЕНЕС ПРЕТПЛАДНЕ СОНЧЕВО, ПОПЛАДНЕ СО УСЛОВИ ЗА ЛОКАЛЕН ДОЖД

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен и северозападен правец, додека во попладневните часови,

ДЕНЕС ОБЛАЧНО СО КРАТКОТРАЕН ПОРОДЕН ДОЖД И ГРМЕЖИ

Денес времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. На планините во северозападните делови повремено ќе провејува снег. Ќе дува умерен северозападен ветер. Температурата ќе