ДЕНЕС СОНЧЕВО СО МАЛА ОБЛАЧНОСТ И УМЕРЕН ВЕТЕР

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во повисоките места повремено засилен ветер претежно од североисточен правец. Минималната