Претпладне магливо со умерена до значителна облачност, попладне разведрување

Во Македонија претпладне ќе има умерена до значителна облачност, по котлините ќе е магливо, а дури од пладнивните часови облачноста ќе се намали, а маглата

Денес не очекува променливо облачно време со локални врнежи од дожд

Претпладне не очекува променливо облачно со повремени локални врнежи од дожд. Во попладневните часови врнежите полека ќе престануваат, а облачноста значително ќе се намали. Ќе

Позната временската прогноза за викендот

Времето претпладне во земјава ќе биде сончево со мала до умерена облачност, Временската прогноза вели дека во попладневните часови, особено во северните и североисточните делови

1 7 8 9