ЕЛМАС: ЧЕСТ МИ БЕШЕ ОВИЕ ПЕТ ГОДИНИ ДА ГИ ДЕЛАМ СО АНГЕЛОВСКИ И ПАНДЕВ!

Еден од најквалитетните фудбалери за врска на македонската фудбалска репрезентација, Елиф Елмас, уште еднаш ја изрази својата благодарност до досегашниот селектор Игор Ангеловски и досегашниот

ПАНДЕВ НАЈАВИ ПЕНЗИЈА, УТРЕ ПОСЛЕДЕН ПАТ ЌЕ ИГРА ЗА МАКЕДОНИЈА!

Македонскиот капитен Горан Пандев на официјалната прес-конференција пред утрешниот меч со Холандија најави дека утре ќе го одигра последниот натпревар во националниот тим.  „Ова е

ПАНДЕВ ПОРАДИ ПРОБЛЕМИ СО ЗГЛОБОТ ГО ПРОПУШТИЛ ТРЕНИНГОТ ВО АМСТЕРДАМ!

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев не тренираше со екипата на вториот тренинг во Амстердам. На утринскиот тренинг отсуствуваше капитенот Пандев, кој имал проблеми со болка во

Пандев: Толку бев заљубен во фудбалот, што не гледав многу по девојки!

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев даде интервју за клупската телевизија на Џенова, во кое говореше на повеќе актуелни теми за него и за неговата кариера.

МАКЕДОНИЈА ПОВЕДЕ ВО ДУИЗБУРГ – ПАНДЕВ ЈА „СТРЕСЕ“ ГЕРМАНИЈА! (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија го заврши првото полувреме подобро од најдобрите соништа, бидејќи поведе во завршните минути кај Германија со 0-1. Најискусниот во редовите на „рисовите“,

ПАНДЕВ: ОД ФФМ НЕ СЕ РАДУВАА ЗА ПЛАСМАНОТ НА ЕП, САКАА ДА ГО МЕНУВААТ АНГЕЛОВСКИ

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, во интервју за ТВ24, изнесе доста шокантни информации на сметка на првите луѓе во федерацијата.

Горан Пандев избран за спортист на годината

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, беше избран за спортист на годината во Македонија на вчерашната церемонија организирана од Агенција за Млади и Спорт.