ОД 14 МАЈ ПАТУВАЊЕ ВО ГРЦИЈА СО СЕРТИФИКАТ ЗА ВАКЦИНАЦИЈА ИЛИ НЕГАТИВЕН ПЦР ТЕСТ

Нашата држава веќе има изготвено сертификат со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во Грција, изјави министерот за здравство Венко Филипче. Според

ГРЦИЈА ГИ ОЛАБАВУВА МЕРКИТЕ, А РАСТЕ БРОЈОТ НА ПОЧИНАТИ

Според официјалните податоци од Националната организација за јавно здравје на Грција регистрирани се 4.033 нови случаи, од кои 1.812 се во областа Атика, поширокиот регион на Атина, а 554 во Солун.

ГОЛЕМ ПОЖАР ВО ГРЦИЈА, ВЛАСТИТЕ БАРААТ НАСЕЛЕНИЕТО ДА СЕ ЕВАКУИРА

Голем пожар избувна утрово на грчкиот остров Андрос кај селото Ремата, а локалните власти ги повикаа мештаните да се евакуираат, јавуваат локалните медиуми. Според порталот

СИРИЈЦИ ОБЛЕЧЕНИ КАКО ОДБОЈКАРИ САКАЛЕ НЕЛЕГАЛНО ДА ЈА НАПУШТАТ ГРЦИЈА

Иако максимално иновативни, сепак неуспешни. Група од девет сириски државјани, облечени во одбојкарски тим, со исти тренерки, ранци и сето останато, направиле обид нелегално да

ГРЦИЈА ГО СЛЕДИ ПРИМЕРОТ НА ГЕРМАНИЈА-БЕСПЛАТНИ КОВИД-ТЕСТОВИ ЗА НАСЕЛЕНИЕТО

Тестирањето за Covid-19 со бесплатните комплети, што ќе го обезбеди владата на Грција преку аптеките во првата недела од април, како дел од напорите да

1 2 3 5