ДОНЕСЕНА ОДЛУКА ЗА СУДБИНАТА НА ДЕВОЈКИТЕ КОИ ГОЛИ СЕ СЛИКАА ВО ДУБАИ

Групата девојки кои беа упасени во Дубаи по голата фотосесија на балкон треба да биде депортирана, потврдија властите. Најмалку 12 Украинки и еден Русин се

Незаборавен подарок: Момче во Дубаи украло камила за својата девојка

Полицијата во Дубаи уапсила момче за наводна кражба на многу вредна новородена камила. Момчето планирало камилата да ја подари на својата девојка за роденден, објави

Пази што зборуваш! Британка пред затворска казна во Дубаи поради пцовка на WhatsApp

Една Британка е приведена во Дубаи, откако испратила една единствена пцовка на WhatsApp до нејзината цимерка, која пак отишла во полиција. Жената, менаџер за човечки

Роналдо прогласен за „Фудбалер на векот“ во Дубаи

Кристијано Роналдо вчеравечер беше прогласен за „Фудбалер на векот“ на церемонијата „Глoуб Сокер Авордс“ во Дубаи. Вчеравечер во Дубаи се одржуваше церемонијата „Глoуб Сокер Авордс“