ВИДЕО: АНГЛИЈА ЈА ПОБЕДИ ГЕРМАНИЈА И СИ ГО ОТВОРИ ПАТОТ ДО ФИНАЛЕТО НА ЕП!

Фудбалерите на Англија се пласираа во четвртфиналето на Европското првенство, откако на „Вембли“ ја победија Германија со 2-0 (0-0). Избраниците на Герет Саутгејт ги казнија

ВИДЕО: БЕЛГИЈА ГО ИСФРЛИ ЕВРОПСКИОТ ПРВАК, ЧЕШКА ЈА ШОКИРА ХОЛАНДИЈА НА ЕП!

Фудбалерите на Белгија го добија мега-дербито во осминафиналето на Европското првенство против Португалија (1-0) и закажаа средба со Италија во фазата на осум најдобри селекции.

ЕП ДЕН 12: МОДРИЌ ЈА ВОДЕШЕ ХРВАТСКА ДО ОСМИНАФИНАЛЕ, АНГЛИЈА ЗАВРШИ КАКО ПРВА!

Репрезентацијата на Хрватска се пласираше во осминафиналето, како второпласирана зад Англија која ја совлада Чешка во директниот дуел за првата позиција во групата Д. „Коцкестите“

ПАНДЕВ НАЈАВИ ПЕНЗИЈА, УТРЕ ПОСЛЕДЕН ПАТ ЌЕ ИГРА ЗА МАКЕДОНИЈА!

Македонскиот капитен Горан Пандев на официјалната прес-конференција пред утрешниот меч со Холандија најави дека утре ќе го одигра последниот натпревар во националниот тим.  „Ова е

ЕП ДЕН 8: АНГЛИЈА И ШКОТСКА ПОТФРЛИЈА, ХРВАТСКА НЕ УСПЕА ДА СЛАВИ СО ЧЕШКА

Осмиот ден на Европското првенство, воедно и последен со три натпревари понуди релативно интересни дуели, од кои можеби најатрактивен беше ремито на Хрватска и Чешка.

ЕП ДЕН 5: ФРАНЦИЈА ГО ДОБИ ЕВРОПСКИОТ КЛАСИК, ПОРТУГАЛИЈА СЕ ИЗМАЧИ ВО БУДИМПЕШТА!

Петтиот ден на Европското првенство понуди две интересни пресметки од последната група Ф. Најочекуваниот натпревар од групната фаза се одигра во Минхен, каде што номинален

ЕП ДЕН 2: ФУДБАЛОТ ВО СЕНКА – БЕЛГИЈА ЈА ДЕКЛАСИРА РУСИЈА, ФИНСКА ИСПИША ИСТОРИЈА

Европското првенство денес понуди три натпревари, за прв пат целосна програма на вториот ден. Сепак, за жал сите случувања на терените останаа во сенка по

ЕРИКСЕН КОЛАБИРАШЕ НА ТЕРЕН И ЗАГУБИ СВЕСТ, ЗА СРЕЌА ВРАТЕН Е ВО ЖИВОТ!

Натпреварот меѓу Данска и Финска беше прекинат поради страшни сцени, откако фудбалерот на Интер, Кристијан Ериксен колабираше на теренот пред финишот на првото полувреме. Играчот