ВИДЕО: „АЗУРИТЕ“ ГО ОТВОРИЈА ЕП СО ПОБЕДА, ЈА СРУШИЈА ТУРЦИЈА!

Фудбалската селекција на Италија победи со 0-3 (0-0) во првиот натпревар на Европското првенство против Турција. Отворањето на континенталниот турнир на „Олимпико“ во Рим понуди

АНГЕЛОВСКИ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ ОД 26 ФУДБАЛЕРИ ЗА ЕП!

Селекторот Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери кои ќе ја претставуваат Македонија на Европското првенство 2020. Во составот на македонската репрезентација се 26 фудбалери. Младите

РАКОМЕТНА МАКЕДОНИЈА ПОВТОРНО НА ЕВРОПСКО

Со победа во гости против Финска, македонската ракометна репрезентација се пласираше на Европското првенство. Првото полувреме напите репрезентативци не го одиграа на посакуваното ниво и

УЕФА ИМ ГИ ОДЗЕДЕ ДОМАЌИНСТВАТА ЗА ЕП НА БИЛБАО И ДАБЛИН!

Европската фудбалска федерација (УЕФА) ги потврди најавите и му го одзеде домаќинството на Билбао за претстојното Европско првенство. Нов организатор на групата која требаше да

МАКЕДОНИЈА ЌЕ БИДЕ ДОМАЌИН НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ВО ОДБОЈКА ВО 2023 ГОДИНА!

Македонија ќе биде земјата која ќе биде домаќин на Европското првенство во одбојка во 2023 година! Тоа значи дека покрај огромната чест која домаќинството ќе

МАРСИЈАЛ ИМА ГОЛЕМИ ШАНСИ ДА ГО ПРОПУШТИ ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО

Француската репрезентација можно е да се соочи со голем хендикеп на Европското првенство кое треба да се одигра летово, откако напаѓачот Ентони Марсијал доживеал повреда