ЗАОКРУЖЕТЕ ГО ДАТУМОТ: ЕВЕ КОГА ДОАЃА АЛБУМОТ НА „ПАНИНИ“ ВО МАКЕДОНИЈА!

Официјалната подружница на светскиот бренд за албуми со самолепливи сликички „Панини“ во Македонија, го објави датумот кога популарниот албум ќе пристигне во нашата земја. Моментот

ЕП ќе се игра во 12 градови, Македонија пред 12,000 навивачи во Букурешт

Цела Македонија со нетрпение го чека почетокот на Европското фудбалско првенство во кое Маќедонија ќе го има своето деби на големите натпреварувања. Престижниот турнир се

2020-Годината во која Македонија испиша историја

Фудбалската 2020 ќе остане вечно во спомените на македонската спортска јавност поради историскиот пласман на нашата национална репрезентација на едно големо натпреварување. Во сезоната богата

Македонија оди на Европско Првенство 2020-создадовме историја

Сонот стана јаве, Македонија се пласираше на Европското Првенство 2020 година. По 20 години во дресот на македонската фудбалска репрезентација, човекот на одлука едноставно мораше