КРАЈ НА АВАНТУРАТА-МАКЕДОНИЈА СО ПОРАЗ ОД ХОЛАНДИЈА СЕ ОПРОСТИ ОД ЕУРО

ЕУРО бајката на македонската репрезентација завршува со убедлив пораз од Холандија со 0-3. Како и на минатите две средби, Македонија одигра квалитетно само едно полувреме,

ТРЕТОТО МЕСТО ОСТАНУВА САМО ТЕОРИЈА-МАКЕДОНИЈА ПОРАЗЕНА И ОД УКРАИНА

Пласманот на Македонија во следната фаза од Европското првенство станува сè помалку реална, откако нашите репрезентативци денес претрпеа пораз и од Украина со резултат од

УШТЕ ЕДЕН ШПАНСКИ РЕПРЕЗЕНТАТИВЕЦ ПОЗИТИВЕН НА КОРОНАВИРУС!

Откако Серхио Бускетс доби позитивен тест на коронавирус, шпанската репрезентација е погодена од уште една шокантна ситуација, откако беше потврдено дека и дефанзивецот Диего Љоренте

Македонија У21 со тешки противници ќе се бори за пласман на ЕУРО

Македонската фудбалска репрезентација за играчи до 21 година денеска ги доби противниците во квалификациите за пласман на ЕУРО 2023. Младите момци на Благоја Милевски немаа среќа во

Ангеловски: “Бевме големо семејство, а тоа ни донесе пласман на Европско првенство”

Заблагодарувајќи се на сите за присуството во раните утрински часови, селекторот Игор Ангеловски на македонската фудбалска репрезентација го започна својот говор на граничниот премин „Блаце“.„Среќни