ЗАЕВ СЕ ВАКЦИНИРАШЕ СО „СИНОФАРМ“

Во пунктот на спортската сала „Борис Трајковски“, премиерот Зоран Заев денес се вакцинираше против Ковид-19  со кинеската вакцина „Синофарм“. Заев по имунизацијата посочи дека одлично

ЗАЕВ НА АЛБАНСКИ МУ ЈА ЧЕСТИТАШЕ ПОБЕДАТА НА ЕДИ РАМА

Премиерот Зоран Заев му ја честиташе победата на лидерот на албанските социјалисти Еди Рама, со која тој обезбеди трет последователен мандат.  Албанските медиуми пренесоа дека

ЗАЕВ ЌЕ ГИ ОСЛОБОДИ СРБИТЕ ОД ПЛАЌАЊЕ ПАТАРИНИ ВО МАКЕДОНИЈА ОВА ЛЕТО

Како начин Македонија да и се заблагодари на Србија за донираните дози вакцини кои беа од есенцијална важност за почетокот на имунизацијата во државата, власта

1 2 3 5