ЕЛМАС: ЧЕСТ МИ БЕШЕ ОВИЕ ПЕТ ГОДИНИ ДА ГИ ДЕЛАМ СО АНГЕЛОВСКИ И ПАНДЕВ!

Еден од најквалитетните фудбалери за врска на македонската фудбалска репрезентација, Елиф Елмас, уште еднаш ја изрази својата благодарност до досегашниот селектор Игор Ангеловски и досегашниот

АНГЕЛОВСКИ: ОВАА ПОБЕДА Е ЗА МОЈАТА СОПРУГА КОЈА БОЛЕДУВА ОД КОРОНАВИРУС

Македонија слави, солзи радосници се лијат ширум целата земја, падна големата Германија! Најзаслужен за ваквиот подвиг е селекторот Игор Ангеловски, кој буквално ја прероди македонската

ИГОР АНГЕЛОВСКИ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ НА ФУДБАЛЕРИ ЗА КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА СП

Селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски го објави списокот на фудбалери за претстојните три натпревари против Романија (25. март, Букурешт), Лихтенштајн (28. март, Скопје)

ОФИЦИЈАЛНО: Игор Ангеловски ќе ја предводи Македонија на ЕП

Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија го потврди новиот договор со селекторот на македонската А репрезентација, Игор Ангеловски.  Раководството на ФФМ и селекторот Игор