ВИДЕО: Клиперс подобри од Пејсерс, нова одлична партија на Јокиќ во поразот на Денвер!

Лос Анџелес Клиперс стигнаа до нова домашна победа, овојпат над Индијана Пејсерс од 129-96. Гостите парираа само во еден сегмент од натпреварот, додека фаворитот беше