Борбата за Скудетото продолжува-Интер го „прегази“ Беневенто (ВИДЕО)

„Нераѕурите“ не попуштаат во борбата за Скудетото, продолжувајќи „да му дишат во врат“ на Милан. Интер предводен од Антонио Конте одигра маестрална партија против незгодниот

Лудо дерби: Тензија, картони, пресврт – Ериксен го сруши Милан! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Интер го добија „Дерби дела Мадонина“ во Копа Италија, откако по точно 100 минути победија против Милан со 2-1 (0-1). Иако „росонерите“ поведоа

Нов кикс на Интер, одлучувачко дербито меѓу Милан и Јувентус

Иако некако „Нероаѕурите“, имајќи ја предвид променливата форма, успеаа да се „домкнат“ до второто место од табелата во италијанската Серија А, во клучниот момент не