Постигнато привремено решение со Иран за нуклеарната програма

Генералниот директор на Меѓународната агенција за атомска енергија, Рафаел Гроси, по враќањето од Техеран изјави дека е постигнато привремено решение со иранските власти. Инспекциите од

Нова бламажа на свештениците: Не се приближувајте до луѓе кои ја примиле вакцината, тие се претворени во хомосексуалци

Иранскиот свештеник, Ајатола Абас Табризијан, на платформата „Телеграм“ напиша дека вакцините против коронавирусот ги претвораат луѓето во хомосексуалци. Пораката ја сподели со своите 210,000 следбеници.

Во Иран уапсени неколкумина за убиството на нуклеарниот научник

Иран уапси некои од инволвираните во минатомесечното убиство на најголемиот нуклеарен научник во земјата Мохсен Фахризаде, изјави во вторникот ирански официјален претставник. „Сторителите на овој