МАКЕДОНИЈА ПОВЕДЕ ВО ДУИЗБУРГ – ПАНДЕВ ЈА „СТРЕСЕ“ ГЕРМАНИЈА! (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија го заврши првото полувреме подобро од најдобрите соништа, бидејќи поведе во завршните минути кај Германија со 0-1. Најискусниот во редовите на „рисовите“,

БЕЛГИЈА И ХОЛАНДИЈА СЕ „РАСПУКАА“, ПОБЕДА И ЗА ХРВАТСКА! (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Белгија со огромни 7-0 (4-0) ја „прегази“ Белорусија и ги освои бодовите во третото квалификациско коло за пласман на Светското првенство. Предност донесе

Ангеловски: Поради реакцијата, Несторовски нема да игра со Германија!

Откако Илија Несторовски со недоличен потег по постигнатиот гол пцуеше директно во камера, со што предизвика бурни реакции на јавноста, сега се огласи и селекторот

МАКЕДОНИЈА СО „ПЕТКА“ ПРОТИВ ЛИХТЕНШТАЈН ДО ПРВО СЛАВЈЕ НА ПАТОТ КОН КАТАР! (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија запиша убедлива победа против Лихтенштајн од 5-0 (1-0), во рамките на второто коло од квалификациите за Светското првенство во 2022 година.

НЕ МУ ПРИЗНАА ЧИСТ ГОЛ, ПА РОНАЛДО БЕСЕН ЈА ФРЛИ ТРАКАТА И ЗАМИНА ОД ТЕРЕНОТ (ВИДЕО)

Селекцијата на Португалија има за што да жали по гостувањето во Белград и ремито со Србија од 2-2. Покрај испуштената двојна предност, на Кристијано Роналдо

МРМЕ: МАКЕДОНИЈА Е ФАВОРИТ, ВЕЛКОВСКИ НЕ Е СПРЕМЕН, А АДЕМИ ЌЕ ДОБИЕ МИНУТИ

Фудбалската репрезентација на Македонија утре ќе го дочека Лихтенштајн во рамките на второто квалификациско коло за Светското првенство. На прес-конференцијата пред натпреварот зборуваше селекторот Игор

ВИДЕО: МАКЕДОНИЈА СЕ ВРАТИ ОД 2-0, НО ХАЏИ ДОНЕСЕ РОМАНСКО СЛАВЈЕ

Фудбалерите на Романија славеа триумф од 3-2 (1-0) против Македонија, на првиот квалификациски дуел за пласман на Светското првенство. Романците ги казнија промашувањата, дојдоа до

МРМЕ: АКО МОЖАМ ДА БИРАМ ЕДЕН РОМАНЕЦ ДА ИГРА НА ЕП, БЕЗ МИСЛЕЊЕ БИ ГО ЗЕЛ ХАЏИ!

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски зборуваше на стандардната прес-конференција пред натпреварот против Романија. Нашиот национален тим ќе ги стартува квалификациите за пласман на

ДИКА: ПАНДЕВ Е ВАЖЕН ЗА МАКЕДОНИЈА, АМА НАЈГОЛЕМА ОПАСНОСТ ПО НАС Е ЕЛМАС!

Селекцијата на Романија ќе ја дочека Македонија во првиот квалификациски дуел за пласман на Светското првенство. Домаќинот во Букурешт има проблем, бидејќи нивниот селектор Радои