НАНТ ГО ИСФРЛИ КИЕЛЦЕ ОД ЛШ, ЛАЗАРОВ СТАНА РЕКОРДЕР ПО НАСТАПИ ВО ЕВРОПА!

Капитенот и селектор на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, денеска со својот последен настап за Нант, стана играчот со највеќе настапи во историјата на најелитното