БЕЗИДЕЈНИОТ АРСЕНАЛ НЕСПОСОБЕН ЗА КАМБЕК НА „ЕМИРАТИ“, ПИРОВА ПОБЕДА НА РОМА НА „ОЛИМПИКО“

Виљареал и Манчестер Јунајтед се двата тима кои ќе ги одмерат своите сили во финалето од Лигата на Европа во Гдањск, откако Шпанците на „Емирати“

АРСЕНАЛ ЗАБОРАВИ КАКО ДА ПОБЕДУВА, РОМА ГО ИЗНЕНАДИ АЈАКС (ВИДЕО)

Четири интересни средби во Лигата на Европа ја украсија оваа фудбалска вечер, од која како најголеми добитници излегоа Славија Прага и Рома. Чешкиот претставник во

ЛЕ: ЛЕСНИ ДУЕЛИ ЗА АНГЛИЧАНИТЕ, ТЕШКА ЗАДАЧА ЗА ДИНАМО ЗАГРЕБ

Слично како и Лигата на шампионите, второто по квалитет натпреварување Лигата на Европа стигна до четвртфиналната фаза, откако синоќа беа комплетирани осминафиналните двомечи. Денес на

ВИДЕО: АРСЕНАЛ СЛАВИ ВО ПИРЕЈА, АДЕМИ И РИСТОВСКИ ЗАГУБИЈА КАЈ ТОТЕНХЕМ!

Арсенал со три гостински голови славеше убедлива победа во Пиреја кај Олимпијакос, додека Тотенхем беше преголем залак за Ристовски и Адеми во дресот на Динамо

ВИДЕО-Гранада го исфрли големиот Наполи, Обамејанг и „пресуди“ на Бенфика

Во нокаут фазата од Европа Лигата, Наполи, предводен од Џенаро Гатузо доби уште една жешка „шлаканица“, што можеби и конечно го навестува крајот на ерата

Еурофарм Пелистер го совлада Требње во Лига Европа

Ракометарите на Еурофарм Пелистер ја забележаа првата победа во ракометната Лига Европа откако синоќа во Битола го совладаа Тримо Требње со 33:26 (20:14). Македонскиот претставник одигра одличен натпревар со постојано водство. Најефикасен на средбата беше хрватскиот интернационалец Мандалиниќ кој за РК Еурофарм Пелистер постигна 11 голови или