ЃОРЧЕСКА ОБЕЗБЕДИ ЧЕТВРТФИНАЛЕ ВО БЕЛИНЦОНА

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа обезбеди пласман во четвртфиналето на ИТФ турнирот во Белинцона, Швајцарија. На денешното осминафинале, Ѓорческа испадна подобра од Лукреција Стефанини во

Ѓорческа со победа ја отвори новата ВТА сезона

Македонската тенисерка, Лина Ѓорческа успешно ја стартуваше 2021 година откако ја совлада Татијана Пиери од Италија на ИТФ-фјучрс турнирот. Тетовчанката триумфираше над 478. тенисерка на