МАКЕДОНИЈА СО „ПЕТКА“ ПРОТИВ ЛИХТЕНШТАЈН ДО ПРВО СЛАВЈЕ НА ПАТОТ КОН КАТАР! (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија запиша убедлива победа против Лихтенштајн од 5-0 (1-0), во рамките на второто коло од квалификациите за Светското првенство во 2022 година.

МРМЕ: МАКЕДОНИЈА Е ФАВОРИТ, ВЕЛКОВСКИ НЕ Е СПРЕМЕН, А АДЕМИ ЌЕ ДОБИЕ МИНУТИ

Фудбалската репрезентација на Македонија утре ќе го дочека Лихтенштајн во рамките на второто квалификациско коло за Светското првенство. На прес-конференцијата пред натпреварот зборуваше селекторот Игор