Леброн Џејмс останува во Лос Анџелес Лејкерс-ќе заработи 85 милиони долари

Откако веќе беше официјализирано дека Ентони Дејвис потпиша нов петгодишен договор, сега Лос Анџелес Лејкерс соопшти нови одлични вести на фановите. „Кралот“ Леброн Џејмс иако

Дејвис потпиша нов петгодишен договор со Лејкерс

Кошаркарот Ентони Дејвис го продолжи договорот со Лејкерс, соопшти прес-службата на тимот од Лос Анџелес. Условите на новиот договор на 27-годишниот Американец не се обелоденети.