ПСЖ ПРЕКУ БАЕРН И ЧЕЛЗИ ПРЕКУ ПОРТО ГИ „БУКИРАА“ СВОИТЕ МЕСТА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО!

ПСЖ и Челзи се првите овосезонски полуфиналисти во Лигата на шампионите, откако и покрај поразите кои ги доживеаја со минимални 0-1, подобриот резултат од првата

ПОБЕДА ЗА ПАРИШКИТЕ ПРИНЦЕВИ НА СНЕЖНАТА НОЌ ВО МИНХЕН, ЧЕЛЗИ СО УБЕДЛИВА ПРЕДНОСТ ОДИ НА РЕВАНШ

Вечершната програма во Лигата на шампионите ги понуди највозбудливиот и можеби најздодевниот натпревар оваа сезона. Баерн Минхен и ПСЖ приредија вистински спектакл , од кој

ПО НАТПРЕВАРОТ ОД ЛШ, СУДИЈАТА МУ БАРАШЕ АВТОГРАМ НА ХАЛАНД ВО ТУНЕЛОТ

Манчестер сити славеше против Борусија Дортмунд со 2-1 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на шампионите. Автори на победата на „граѓаните“ беа Де Брујне