СО 500.000 ВАКЦИНИ НА СИНОВАК ПРОДОЛЖУВА ИМУНИЗАЦИЈАТА ВО ЗЕМЈАВА

Вчера во нашата земја пристигна пратка од 500.000 дози на кинеската вакцина Синовак, со што конечно може непрекинато да продолжи масовната имунизација која министерот за

КРАЈ НА АВАНТУРАТА-МАКЕДОНИЈА СО ПОРАЗ ОД ХОЛАНДИЈА СЕ ОПРОСТИ ОД ЕУРО

ЕУРО бајката на македонската репрезентација завршува со убедлив пораз од Холандија со 0-3. Како и на минатите две средби, Македонија одигра квалитетно само едно полувреме,

ЦЕЛОТО СВОЕ ПОСТОЕЊЕ РАСТРГНАТА ОД ДВОЈНИ АРШИНИ-МАКЕДОНИЈА ОШТЕТЕНА ПРОТИВ ХОЛАНДИЈА!

Штотуку заврши првото полувреме од последниот настап на Македонија на ЕУРО 2020, во кој се соочува со домаќинот Холандија во Амстердам. Овој натпревар е од

БРОЈОТ НА АКТИВНИ СЛУЧАИ ПОД 300, ВО 10 ГРАДОВИ НЕМА ЗАРАЗЕНИ ЛИЦА!

Епидемиолошката состојба со ковид 19 во земјава полека, но сигурно, се стабилизира, откако и вчера немаше регистриран смртен случај, а беа регистрирани само осум новозаразени.

ТРЕТОТО МЕСТО ОСТАНУВА САМО ТЕОРИЈА-МАКЕДОНИЈА ПОРАЗЕНА И ОД УКРАИНА

Пласманот на Македонија во следната фаза од Европското првенство станува сè помалку реална, откако нашите репрезентативци денес претрпеа пораз и од Украина со резултат од

ОДБРАНАТА НА МАКЕДОНИЈА НЕ ИЗДРЖА, АВСТРИЈА ПОДОБРА НА ЕП

Македонија за прв пат во својата фудбалска историја ја почувствува атмосферата на Европското првенство на арената во Букурешт. Првата препрека за нашите репрезентативци беше екипата

ПОШТА ПРОМОВИРАШЕ УНИКАТНА ПОШТЕНСКА МАРКА ЗА НАСТАПОТ НА ЕВРОПСКО!

„Пошта на Македонија“ на иновативен и креативен начин денеска промовираше поштенска марка посветена на историскиот прв настап на фудбалерите на Европското првенство 2020, а на поканата за

1 2 3 33