УЧЕНИЦИТЕ ОД ДУАЛНИТЕ ПАРАЛЕЛКИ ДОБИВААТ СТИПЕНДИЈА ОД 3.500 ДЕНАРИ

Околу 2.000 ученици од дуалните паралелки во средните стручни училишта од септември ќе добијат стипендија во вредност од 3.500 денари месечно, најави министерката за образование

ВОЗНЕМИРУВАЧКО: ВРСНИЧКО НАСИЛСТВО СНИМЕНО ВО ВЕЛЕС (ВИДЕО)

На социјалните мрежи исплови вознемирувачко видео на кое девојче од Велес е жртва на врсничко насилство. 12-годишното девојче низ солзи моли за помош од својата

МАКЕДОНИЈА ЗА ДВЕ МЕСТА ПОГОРЕ СПОРЕД СЛОБОДАТА НА МЕДИУМИТЕ

Македонија оваа година ќе ја започне од 90. место на Светскиот индекс за слободата на медиумите од француската организација „Репортери без граници“. Ова е скок

ПРИСТИГНАА 10.530 ДОЗИ НА ФАЈЗЕР, СЕ ОЧЕКУВААТ УШТЕ ТОЛКУ ЗА ШЕСТ ДЕНА

Откако вчера попладне во земјава пристигна првата пратка од Фајзер или вкупно 10 530 дози вакцини против ковид-19, следната доза треба да ја очекуваме за

ГЛАВНИОТ КООРДИНАТИВЕН КРИЗЕН ШТАБ ПРЕДЛАГА ДО ВЛАДАТА ТЕКОВНИТЕ МЕРКИ ДА ПРОДОЛЖАТ ДА ВАЖАТ ДО 27 АПРИЛ

Главниот кризен координативен штаб на денешната седница ги разгледуваше предлозите пристигнати од Комисијата за заразни болести и врз основа на истите предлага на наредната седница

АЛБАНИЈА: ДВОНЕДЕЛЕН КАРАНТИН ЗА ЛУЃЕ КОИ ДОАЃААТ ОД МАКЕДОНИЈА И ГРЦИЈА

Албанија од утре ќе воведе двонеделен карантин за лицата кои ќе влегуваат на нејзината територија од Македонија и од Грција. Одлуката денес ја донесе Комитетот

ДЕНЕС ЌЕ ЗНАЕМЕ ДАЛИ ЌЕ ПРОДОЛЖАТ РЕСТРИКТИВНИТЕ МЕРКИ

Утре истекуваат рестриктивните мерки кои беа донесени пред две недели и кога се воведе полициски час од 20 до 05 часот наутро, а комисијата денеска треба да пресече дали мерките ќе продолжат и до кога.

1 2 3 27