СКОК ОД ТРИ МЕСТА НА ФИФА РАНГ ЛИСТАТА ЗА МАКЕДОНИЈА

Триумфот на Македонија над големата Германија ѝ обезбеди на македонската фудбалска репрезентација напредок од три позиции на последната ФИФА ранг листата. Од 65. место, Македонија

МАКЕДОНИЈА ПОВЕДЕ ВО ДУИЗБУРГ – ПАНДЕВ ЈА „СТРЕСЕ“ ГЕРМАНИЈА! (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Македонија го заврши првото полувреме подобро од најдобрите соништа, бидејќи поведе во завршните минути кај Германија со 0-1. Најискусниот во редовите на „рисовите“,

Ангеловски: Поради реакцијата, Несторовски нема да игра со Германија!

Откако Илија Несторовски со недоличен потег по постигнатиот гол пцуеше директно во камера, со што предизвика бурни реакции на јавноста, сега се огласи и селекторот

МАКЕДОНИЈА СО „ПЕТКА“ ПРОТИВ ЛИХТЕНШТАЈН ДО ПРВО СЛАВЈЕ НА ПАТОТ КОН КАТАР! (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија запиша убедлива победа против Лихтенштајн од 5-0 (1-0), во рамките на второто коло од квалификациите за Светското првенство во 2022 година.

МРМЕ: МАКЕДОНИЈА Е ФАВОРИТ, ВЕЛКОВСКИ НЕ Е СПРЕМЕН, А АДЕМИ ЌЕ ДОБИЕ МИНУТИ

Фудбалската репрезентација на Македонија утре ќе го дочека Лихтенштајн во рамките на второто квалификациско коло за Светското првенство. На прес-конференцијата пред натпреварот зборуваше селекторот Игор

ВИДЕО: МАКЕДОНИЈА СЕ ВРАТИ ОД 2-0, НО ХАЏИ ДОНЕСЕ РОМАНСКО СЛАВЈЕ

Фудбалерите на Романија славеа триумф од 3-2 (1-0) против Македонија, на првиот квалификациски дуел за пласман на Светското првенство. Романците ги казнија промашувањата, дојдоа до

ЗАОКРУЖЕТЕ ГО ДАТУМОТ: ЕВЕ КОГА ДОАЃА АЛБУМОТ НА „ПАНИНИ“ ВО МАКЕДОНИЈА!

Официјалната подружница на светскиот бренд за албуми со самолепливи сликички „Панини“ во Македонија, го објави датумот кога популарниот албум ќе пристигне во нашата земја. Моментот