ДИКА: ПАНДЕВ Е ВАЖЕН ЗА МАКЕДОНИЈА, АМА НАЈГОЛЕМА ОПАСНОСТ ПО НАС Е ЕЛМАС!

Селекцијата на Романија ќе ја дочека Македонија во првиот квалификациски дуел за пласман на Светското првенство. Домаќинот во Букурешт има проблем, бидејќи нивниот селектор Радои

Херера сака да игра за Македонија: „Би одел пешки до Скопје, само ако…“

Себастијан Херера се прослави во македонската фудбалска јавност со настапите во редовите на Работнички, каде на позицијата лев бек пружаше одлични партии. Колумбиецот со престојот

Македонската фудбалска репрезентација завршува на 65-та позиција оваа година

На вечната листа на ФИФА, Македонија ќе ја заврши на еден од нејзините највисоки рангови, 65-то место Во последните неколку натпревари, Македонија оствари две победи

Енис Барди ќе го пропушти натпреварот против Грузија

Енис Барди нема да учествува во финалната пресметка против Грузија во Тбилиси за пласман на Европското првенство. Според информациите кои ги добивме станува збор за