ТОТЕНХЕМ ПАК ОСТАНА БЕЗ ТРОФЕЈ, СИТИ ГО ОСВОИ КАРАБАО КУПОТ! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Сити го освоија Карабао Купот, откако на „Вембли“ минимално го победија Тотенхем (1-0). „Петлите“ предводени од Мејсон како привремено решение по заминувањето

СУПЕР ЛИГАТА НА СТАКЛЕНИ НОЗЕ, ДВА КЛУБА ГО НАПУШТААТ НАТПРЕВАРУВАЊЕТО

Нови изненадувачки информации пристигнуваат од Островот во врска со Европската Супер лига. Манчестер Сити и Челси размислуваат да излезат од целата приказна за новото натпреварување,

АЛИОСКИ СО ВРВНА АСИСТЕНЦИЈА ГИ РЕШИ „ГРАЃАНИТЕ“- СИТИ ПОРАЗЕН ОД ЛИДС!

Лидс Јунајтед, предводен од генијалецот за уникатна формациска поставеност, Марсело Блејса, успеа со 1-2 да го победи главниот фаворит за титулата во Премиер лигата, Манчестер