ЛЕ: ЈУНАЈТЕД ЈА ПОЧЕСТИ РОМА СО „ШЕСТКА“, АРСЕНАЛ ЗАГУБИ КАЈ ВИЉАРЕАЛ

Вечерва се одиграа полуфиналните пресметки во Лигата на Европа, а во првите дуели од оваа фаза англиските тимови имаа половичен ефект. Манчестер Јунајтед се измачи

ЈУНАЈТЕД ГО ОСВОИ ЛОНДОН, СО ПРЕСВРТ ДО ПОБЕДА ПРОТИВ ТОТЕНХЕМ

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед во дербито против Тотенхем, тимот предводен од нивниот поранешен тренер, Жозе Мурињо, славеа со 1-3 на гости и останаа теоретски во

ЊУКАСЛ МУ „СКИНА“ ДВА БОДА НА ТОТЕНХЕМ, ЈУНАЈТЕД СЛАВИ ПО ПРЕСВРТ (ВИДЕО)

Фудбалерите на Њукасл му откинаа два бодови на фаворитот Тотенхем, откако средбата на „Сент Џејмс Парк“ заврши со реми (2-2). „Петлите“ на Моу заостанаа во

ВИДЕО: ИХЕАНАЧО Е ХЕРОЈ, ЛЕСТЕР ПРЕКУ ЈУНАЈТЕД ДО ПОЛУФИНАЛЕ НА ФА КУПОТ!

Екипата на Лестер е последниот патник во полуфиналето на ФА Купот, откако на својот „Кинг Пауер“ го победи Манчестер Јунајтед со 3-1 (1-1). Иако Солскјер

ПОГБА Е „ЏОКЕРОТ“ НА ОЛЕ, ЈУНАЈТЕД ГО ИСФРЛИ МИЛАН ОД ЛЕ! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се радуваа на пласман во четвртфиналето на Лигата на Европа, откако го добија реваншот од осминафиналето со Милан (0-1). Еден момент