ЛЕ: ЈУНАЈТЕД ЈА ПОЧЕСТИ РОМА СО „ШЕСТКА“, АРСЕНАЛ ЗАГУБИ КАЈ ВИЉАРЕАЛ

Вечерва се одиграа полуфиналните пресметки во Лигата на Европа, а во првите дуели од оваа фаза англиските тимови имаа половичен ефект. Манчестер Јунајтед се измачи