ВИРЏИНИЈА Ѝ КАЖА ДА НА МАРИХУАНАТА

Сојузната држава Вирџинија е најновата држава од САД која ја легализираше марихуаната. Генералното собрание го даде конечното одобрување за нацрт-законот за легализирање на поседување мала

ЊУЈОРК ЈА ЛЕГАЛИЗИРА МАРИХУАНАТА, ЖИТЕЛИТЕ ЌЕ МОЖЕ ДА ОДГЛЕДУВААТ РАСТЕНИЈА ДОМА

Во американската сојузна држава Њујорк, марихуаната ќе биде легална, откако пратениците го усвоија Законот за легализација на марихуана, а гувернерот Ендру Куомо најави дека без

ПРИВЕДЕНИ ТРИ ЛИЦА, ЗАПЛЕНЕТИ ХЕРОИН И МАРИХУАНА

На 23.03.2021 во 11.30 часот на крстосница „Богородица” на регионалниот пат Гевгелија – Богданци, од страна полициски службеници од Одделението за недозволена трговија со дрога

ВРАБОТЕНИ ВО БЕЛАТА КУЌА ОТПУШТЕНИ ПОРАДИ ДРОГА

Бајденовата администрација се ослободи од петмина вработени откако биле откриени дека имаат историја на користење дрога, вклучувајќи и марихуана. Оваа информација беше објавена во петокот

АКО НЕ МОЖЕШ ДА ГИ ПОБЕДИШ, ПРИДРУЖИ ИМ СЕ-МЕКСИКО ЈА ЛЕГАЛИЗИРАШЕ МАРИХУАНАТА

Мексиканската комора на пратеници го одобри предлог-законот за легализација на канабисот за забава, медицинска и научна употреба, објавија Ројтерс и ДПА. Земјата е на чекор

Продавале марихуана која ја одгледувале во фабрика за медицинска марихуана

Вчера (23.02.2021) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи во заедничка