НЕМА ДА ИМА РЕТРО СПЕКТАКЛ- ТАЈСОН ОДБИ БОРБА СО ХОЛИФИЛД

Најверојатно љубителите на боксот нема да имаат прилика да просведочат уште еден боксерски ретро спектакл за кој се зборуваше во последниве неколку месеци. Ветераните Мајк

Холифилд најавува трета борба со Мајк Тајсон

Поранешниот неприкосновен светски шампион во полутешка и тешка категорија, легендарниот боксер Ивандер Холифилд вели дека се наближува трета борба со Тајсон. 58-годишниот американски ветеран објави