ДЕА: ЌЕ ПРОДОЛЖИМЕ СО СОРАБОТКАТА СО МВР

Американската агенција за сузбивање на наркотици (ДЕА) по акциите „Двојник“ и „Марихуана“ ќе ја продолжи борбата против наркотиците во Македонија преку детектирање, спречување и ликвидација

215 ЧЛЕНОВИ НА НАРКО-КАРТЕЛИ И КРИМИНАЛНИ БАНДИ ДОБИЛЕ МАКЕДОНСКИ ПАСОШИ

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, соопшти дека вкупно 215 лица добиле македонски патна исправа со туѓ идентитет, а од тие 214 биле странски државјани.

ПРЕСЕЧЕН МЕЃУНАРОДЕН КАНАЛ ЗА ТРГОВИЈА СО ДРОГА, ЗАПЛЕНЕТИ ОКОЛУ 200 КИЛОГРАМИ МАРИХУАНА

На 20.03.2021 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога, Специјалната антитерористичка единица – Тигар и Одделот за сузбивање на организиран

ПОЖАРНИКАРИ И СПЕЦИЈАЛЦИ СПРЕЧИЛЕ ДЕВОЈКА ДА СКОКНЕ ОД ЗГРАДА ВО КАРПОШ

Вчера во скопската населба Карпош противпожарната екипа и специјалната единица на МВР направија херојски акт, откако успеаја да спречат 35-годишна жена да посегне по својот живот.

Пресечен меѓународен канал за трговија со хашиш, приведен албански државјанин (Видео)

На 07.03.2021 полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција-Сектор за недозволена трговија со дрога во координација со ОВР Струга, Регионалниот центар за гранични работи Исток

1 2 3 13