Вардар повеќе од очаен против Мотор Запорожје

Македонскиот првак, Вардар, доживеа дебакл во дуелот од СЕХА лигата против Мотор Запорожје на гостувањето во Украина. „Црвено-црните“ загубија со 30-23, како резултат на бројните