ИЗМЕЃУ ЦРВЕНИ ЗНАМИЊА И ДУПНАТИ ГУМИ, ПЕРЕЗ ГО ОСВОИ АСФАЛТОТ ВО БАКУ

Овој викенд најбрзиот циркус замина за Баку, Азербејџан на втората улична трка од сезоната. По напнати квалификации исполнети со прекини и судари, Леклер втора трка

ВИДЕО: МЕХАНИЧАРИТЕ КОНЕЧНО ГО ИЗВАДИЈА ТРКАЛОТО ОД БОЛИДОТ НА БОТАС

Возачот на Мерцедес, Валтери Ботас, имаше катастрофално издание на трката за Големата награда за Монако, која мораше да ја заврши предвреме поради прболеми при менувањето

1 2 3 7