НАУЧНИЦИ КРЕИРАА МУЗИКА НАПРАВЕНА ОД ПАЈАЦИ (ВИДЕО)

Група научници од Технолошкиот институт во Масачусетс објавија музика направена од пајаци, односно нивните пајажини. Научниците ги скенирале пајажините и ги „претвориле“ во звуци со

10-ГОДИШНАТА ТАПАНАРКА ДОБИ ГИТАРА ОД ПЕЈАЧОТ НА MUSE (ВИДЕО)

Последните неколку години, музичкиот талент, 10-годишната Нанди Бушел ги освои срцата на музичките фанови благодарение на нејзините вирални рок кавери. Таа изведе дела од Foo

1 2 3 13