НЕТФЛИКС ХИТОТ „БРИЏЕРТОН“ ДОБИВА ТРЕТА И ЧЕТВРТА СЕЗОНА!

Историската драма „Бриџертон“, базирана на истоимениот роман на Џулија Квин, која стана вистински хит на Нетфликс и најгледаната серија во постоењето на платформата, добива и

НЕТФЛИКС ПОСТИГНА ПЕТГОДИШЕН ДОГОВОР СО СОНИ

Стриминг гигантот Нетфликс потпиша петгодишен договор заедно со „Sony Pictures Entertainment“ за правата на стримање на филмските наслови на студиото. Филмовите креирани од компанијата Сони

НЕТФЛИКС НЕ ЗАПИРА-НОВА ВОЗБУДЛИВА СЕРИЈА ЗА ЦЕЛАТА ПУБЛИКА!

Мора да се признае дека стриминг платформата „Нетфликс“ влегува во одлична форма, особено последните пар месеци, откако дебитираа неколку феноменални серии, кои изгледаат навистина квалитетно