ВИДЕО: Клиперс подобри од Пејсерс, нова одлична партија на Јокиќ во поразот на Денвер!

Лос Анџелес Клиперс стигнаа до нова домашна победа, овојпат над Индијана Пејсерс од 129-96. Гостите парираа само во еден сегмент од натпреварот, додека фаворитот беше

Урнебесно – Шекил О’Нил се збуни и го поздрави Јокиќ со: „Спасиба“

Никола Јокиќ е клучна фигура на Денвер Нагетс во НБА лигата, па токму поради тоа Србинот привлекува огромно медиумско внимание на себе. По петтиот „трипл-дабл“