БАРАЖ ЗА ПМФЛ: ТИКВЕШ ПО 17 ГОДИНИ ВО ЕЛИТАТА, РЕНОВА ГО „ПРЕЖИВЕА“ ОХРИД!

Фудбалерите на Тиквеш успеја да го изненадат Силекс и со 1-0 (0-0) си обезбедија место кое води во Првата македонска фудбалска лига. Пресметката на Националната

СРАМЕН ПОРАЗ ЗА ВАРДАР: СИЛЕКС МУ ДАДЕ „ШЕСТКА“ ВО КРАТОВО! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Вардар доживеаја нов срамен пораз во Првата македонска фудбалска лига, откако загубија на гостувањето во Кратово со 6-0 од Силекс. Головите на натпреварот

КРСТОВСКИ ЈА „РЕШИ“ МАКЕДОНИЈА ЃП, ПАНДЕВЦИ ВРЗАА ТРИ ПОБЕДИ ВО НИЗА (ВИДЕО)

Фудбалерите на Академија Пандев славеа на гостувањето во Скопје кај Македонија Ѓорче Петров со 1-2, со што прокнижија нови бодови во Првата македонска фудбалска лига.

ПМФЛ: ШКЕНДИЈА СО ШЕСТ ГОЛОВИ ГО ПРЕГАЗИ ВАРДАР ЗА КЛУПСКИ РЕКОРД!

Фудбалерите на Шкендија го добија дербито на 24. коло, откако со огромни 1-6 победија на националната арена „Тодор Проески“ против Вардар. Иако „црвено-црните“ поведоа, лидерот