ПОРТО ИСПАДНА, А ТАРЕМИ ДАДЕ АНТОЛОГИСКИ НОЖИЧКИ ЗА „ПУШКАШ“ (ВИДЕО)

Екипата на Порто доживеја елиминација од Челзи во четвртфиналето на Лигата на шампионите, откако не надополни два голови заостаник и триумфот од 0-1 беше бадијала.

ПСЖ ПРЕКУ БАЕРН И ЧЕЛЗИ ПРЕКУ ПОРТО ГИ „БУКИРАА“ СВОИТЕ МЕСТА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО!

ПСЖ и Челзи се првите овосезонски полуфиналисти во Лигата на шампионите, откако и покрај поразите кои ги доживеаја со минимални 0-1, подобриот резултат од првата

ПОБЕДА ЗА ПАРИШКИТЕ ПРИНЦЕВИ НА СНЕЖНАТА НОЌ ВО МИНХЕН, ЧЕЛЗИ СО УБЕДЛИВА ПРЕДНОСТ ОДИ НА РЕВАНШ

Вечершната програма во Лигата на шампионите ги понуди највозбудливиот и можеби најздодевниот натпревар оваа сезона. Баерн Минхен и ПСЖ приредија вистински спектакл , од кој

НОВА БЛАМАЖА ВО ЛШ: ПОРТО СО ДЕСЕТ ИГРАЧИ ГО ЕЛИМИНИРА ЈУВЕНТУС!

Фудбалерите на Јувентус доживеаја нова бламажа во Лигата на шампионите, откако запишаа пирова победа против Порто од 3-2 (2-1 по регуларните 90 минути). Гостите поведоа

Митревски со емотивна порака до соиграчот кој се бори за живот: Време е да ја направиш најважната одбрана!

Ракометниот свет е во шок и така, откако голманот на Порто, Алфредо Кинтана неочекувано колабираше на тренинг, по што итно беше пресен во болница.

Ристовски одличен, Дибиров даде девет гола, ама Вардар загуби од Порто!

Ракометарите на Вардар го запишаа и четвртиот пораз по шест натпревари во Лигата на шампионите, откако вечерва загубија кај Порто со 27-24 (13-13). Иако „црвено-црните“