Британскиот сој присутен во осум македонски градови, веќе откриени 56 случаи

Прилеп стравува од нова локална масивна трансмисија, откако британскиот мутиран сој на коронавирус беше откриен кај 10 пациенти, од кои тројца се на болничко лекување.

Акцијата во Прилеп продолжува, до сега уапсени седуммина

Полициската акција која започна вчера попладне во Прилеп, продолжува и викендов, а до сега уапсени се седуммина од групата која се разбива и е осомничена

Побаран притвор за наставник кој извршил обљуба врз своја ученичка

ОЈО од Прилеп во доменот на своите надлежности, поднесе барање за спроведување на истражна постапка за лице на 54-годишна возраст поради сомнение дека сторил кривично

Постигнат договор за непречен откуп на тутунот

Вчеравечер во Прилеп беше постигната согласност за непречено продолжување на откупот на тутунот. Договореното не е прифатено од само една откупна компанија. По повеќе часовни

Тутунарите во Прилеп излегоа на улиците на протест

Пред споменикот „Прилепски бранители“, во 12 часот започна денешниот предупредувачки протест на тутунопроизводителите во Прилеп. Тие се незадоволни од бавниот откуп и ниските цени на

Учениците од средното училиште „Ристе Ристески – Ричко“ започнаа пракса во Тутунски комбинат

Ученици од прилепското средно општинско училиште „Ристе Ристески – Ричко“ пред еден месец започнаа со практична настава во Тутунски Комбинат „Прилеп“. Со пракса започнаа седум