ПСЖ ПРЕКУ БАЕРН И ЧЕЛЗИ ПРЕКУ ПОРТО ГИ „БУКИРАА“ СВОИТЕ МЕСТА ВО ПОЛУФИНАЛЕТО!

ПСЖ и Челзи се првите овосезонски полуфиналисти во Лигата на шампионите, откако и покрај поразите кои ги доживеаја со минимални 0-1, подобриот резултат од првата

ПОБЕДА ЗА ПАРИШКИТЕ ПРИНЦЕВИ НА СНЕЖНАТА НОЌ ВО МИНХЕН, ЧЕЛЗИ СО УБЕДЛИВА ПРЕДНОСТ ОДИ НА РЕВАНШ

Вечершната програма во Лигата на шампионите ги понуди највозбудливиот и можеби најздодевниот натпревар оваа сезона. Баерн Минхен и ПСЖ приредија вистински спектакл , од кој

ГРАДОТ НА КРИМИНАЛОТ-ОГРАБЕНИ ДОМОВИТЕ НА ДИ МАРИЈА И МАРКИЊОС ВО ПАРИЗ!

Пред неколку години, кога Ди Марија го направи трансферот од Манчестер Јунајтед во ПСЖ, како главен мотив од негова страна беше наведен грабежот на неговиот дом во Манчестер, поради кој се чувствувал небезбедно и се плашел за неговата фамилија.