Монако победник во француското дерби против ПСЖ, во соблекувалната голема забава (ВИДЕО)

Во големото француско дерби, вчеравечер фудбалерите на Монако со пресврт на домашен терен дојдоа до фантастична, исклучително важна победа против ПСЖ со резултат 3-2 ПСЖ