ЛАЗАРОВ СПРЕМЕН ДА ЈА ИСКАЛИ МАКЕДОНСКАТА РАКОМЕТНА ИДНИНА

Македонската ракометна репрезентација започна со подготовките за наредните два натпревари од квалификациите за ЕП 2022. Избраниците на Лазаров ги чека дуели против селекциите на Швајцарија

ПО НЕУСПЕХОТ СО РОМАНИЈА, СИМОВСКИ ОСТАНА БЕЗ СЕЛЕКТОРСКОТО МЕСТО

Ракометната федерација на Македонија и селекторот Симе Симовски совзаемно се спогодија да ја прекинат соработката за ангажманот на женските национални селекции. Симовски беше на функцијата

МАКЕДОНИЈА СО 11 ГОЛА РАЗЛИКА ПОРАЗЕНА ОД ПРЕМОЌНАТА РОМАНИЈА

Македонската женска ракометна репрезентација доживеа тежок пораз од Романија во првиот натпревар од баражот за Светското првенство во Шпанија. Иако на моменти изгледаше како нашите

РФМ ЌЕ ГИ НАГРАДИ РАКОМЕТАРКИТЕ И РАКОМЕТАРИТЕ

Управниот одбор на Ракометната Федерација на Македонија(РФМ) донесе одлука да им даде парични награди на сениорската женска и сениорската машка ракометна репрезентација. Трите победи на

РОМАНИЈА Е ПОСЛЕДНАТА ПРЕПРЕКА НА МАКЕДОНИЈА ЗА ПЛАСМАН НА СП!

Женската ракометна репрезентација на Македонија прикажа феноменална игра последниве три дена на квалификацискиот турнир во Скопје и со три победи од три одиграни натпревари обезбеди

МАКЕДОНИЈА СО ПОБЕДА НАД ГРЦИЈА ЗАМИНУВА КАКО ПРВОПЛАСИРАНА НА БАРАЖ НАТПРЕВАРИТЕ

Женската ракометна репрезентација на Македонија победи во сите три натпревари од претквалификацискиот турнир во Скопје и како првопласирана ќе заминат во баражот за пласман на

1 2 3 7