ПУТИН СО ОСТАР ТОН: ПРОВОКАТОРИТЕ ЌЕ ЗАЖАЛАТ КАКО НИКОГАШ ПОРАНО!

Рускиот претседател Владимир Путин се обрати пред Федералното собрание, пратениците на Државната дума и Советот на федерацијата и се закани директно како и секогаш. Говорејќи

УАПСЕНА КИРА ЈАРМИШ, ПОРТПАРОЛКАТА НА НАВАЛНИ

Продолжува борбата помеѓу симпатизерите на Навални и руските власти. Откако претходно утринава беше уапсен Љубов Собол, неколку часа подоцна беше уапсена и портпаролката на опозиционерот,

РУСИЈА ЌЕ ИЗГРАДИ СОПСТВЕНА ВСЕЛЕНСКА СТАНИЦА ДО 2025

Русија планира да изгради сопствена вселенска станица, слична на Меѓународната Вселенска Станица. Одлуката доаѓа по влошување на односите помеѓу Русија и западниот свет. Тука спаѓаат

НАВАЛНИ ЈА ДОБИ НАГРАДАТА НА ЖЕНЕВСКИОТ ФОРУМ ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА И ДЕМОКРАТИЈА

Опозицискиот лидер Алексеј Навални, е добитник на престижната меѓународна награда за човекови права. Наградата му ја врачи меѓурегионалната коалиција составена од 25 организации за човекови

РУСИЈА РАБОТИ НА ПРВАТА ВАКЦИНА ПРОТИВ КОРОНАВИРУС ШТО СЕ ЈАДЕ

Институтот за експериментална медицина (ИЕМ) од Санкт Петербург планира да ги заврши пред-клиничките испитувања на првата вакцина за јадење во светот против коронавирус во следната

1 2 3 10