САД НА МАКЕДОНИЈА Ѝ ДОНИРА ОПРЕМА ЗА ДЕКОНТАМИНАЦИЈА

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска и американската амбасадорка Кејт Мари Брнз денеска во касарната Чојлија кај Петровец ќе присуствуваат на примопредавањето на АБХО опрема за

ЏИПОТ НА МЕРЦЕДЕС ВО САД ВО ПРОСЕК СЕ РАСПРОДАВА ЗА ПОМАЛКУ ОД 10 ДЕНА!

Моделот „Шевролет корвета“ му отстапи место на уште поскап модел по повеќемесечно држење на статусот на моделот кој најлесно наоѓа купувач во САД. Иако клиентите

ТРАМП ИНСИСТИРАЛ ЗАРАЗЕНИТЕ ОД КОРОНА ДА ГИ ИСРАЌА ВО ГВАНТАНАМО!

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп во раните фази на пандемијата на коронавирус во САД сугерирал испраќање на заразените во американскиот затвор Гвантанамо на Куба. Ова

САД ИМА НОВ НЕПРИЈАТЕЛ: ГО БОМБАРДИРААТ ОКЕАНОТ И ПРЕДИЗВИКУВААТ ЗЕМЈОТРЕСИ

Американската морнарица при изведување на своите вежби одлучи дека нивниот главен противник е океанот, при што активираа бомба во него. Како резултат на тоа следеше

ПАТЕНТИРАН МИКРО ДРОН СО ГОЛЕМИНА НА МУВА!

Тим истражувачи од американската лабораторија за истражување на авијацијата измислиле дизајн на микро дрон заснован на биомеханичко движење на птици и инсекти. Дронот е дизајниран

САД: БРУКСВИЛ ПО ГРЕШКА ЈА ПРОДАЛЕ СВОЈАТА ВОДЕНА КУЛА

Во американскиот град Бруксвил, Флорида, се случила навистина голема заблуда кога минатата година по грешка ја продале својата водена кула. Кулата била купена откако бизнисмен

1 2 3 32